NÁKUPNÍ KOŠÍK

Vinice


Základem produkce kvalitních vín každého vinařství jsou vynikající polohy pro po generace obhospodařované vinohrady, které jsou zdrojem těch nejlepších vín.
IMG 8900
Pěstujeme révu vinnou na jihozápadně orientovaných vinicích s humózně-sprašovitým typem půdy vyšším podílem vápníku na vyhlášené viniční trati Punty v katastru vinařské obce Velké Němčice. Tato jedinečná trať leží na 49. severní rovnoběžce, stejně jako oblast Champagne a Alsasko.
IMG 8842

"Věřím, že právě proto se zde tolik daří burgundským odrůdám typickým pro výrobu pravého šampaňského (odrůdy Chardonnay a Rulandské modré). Také zde u nás se totiž rodí hrozny ideální pro výrobu špičkových šumivých vín s ovocnou chutí a delikátní kyselinou. Z tichých vín pak nemůžeme opomenout velmi kvalitní ryzlinky, mnohdy ve vyšším zralostním stupni (výběr z hroznů či výběr z cibéb) a s pozitivním vlivem ušlechité botrytidy. Kromě toho zde také dozrávají i ostatní burgundské odrůdy (Rulandské bílé i šedé), ale i výrazný a ovocně aromaticky bohatý Tramín, který je pro oblast hustopečska typický."

 

Kontakt

Kamil Prokeš vinařství
U Zastávky, 691 06 Velké Pavlovice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420776029080

Fakturační adresa

Kamil Prokeš s.r.o.
Vrchní 513, 691 63 Velké Němčice
IČ.04735145 DIČ:CZ04735145

Sociální sítě

     


Provozní doba: PO-PÁ 8:00-18:00, popřípadě dle telefonické domluvy                                Jsme hrdými členy:

                                                                                                                                                          KP MV paticka logo 35